Transmisja on-line z naszego Sanktuarium.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe

codziennie po mszy świętej o godzinie 18.00

Pierwsza Komunia Święta dzieci z naszej parafii

6 i 13 maja 2018 r. w naszym kościele parafialnym  na Mszy św. o godz. 13.00, dzieci po raz pierwszy przystąpiły do Sakramentu Eucharystii. Dzień wcześniej z bijący sercem i olbrzymią tremą dzieci także po raz pierwszy uklęknęły przy kratkach konfesjonału, aby spotkać się z Bogiem, w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

Pierwsza Komunia to wydarzenie, do którego  dzieci przygotowywały się bardzo sumiennie przez cały rok, dlatego pełne emocji oczekiwały na przyjęcie Pana Jezusa do swego serca. Uroczystość rozpoczęła się na placu przed przed kościołem, gdzie przybyły ksiądz proboszcz dr Zdzisław Grzegorczyk oraz ks Krystian Urbanek powitali i pobłogosławili wszystkie dzieci. Następnie błogosławieństwa udzielili im rodzice. Dzieci pomodliły się i procesyjnie weszły do świątyni. Rozpoczynając Mszę św. ksiądz Krystian powitał wszystkie dzieci przystępujące do sakramentu Eucharystii oraz Rodziców i Gości. Cała uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze pełnej uśmiechów i wzruszeń. Na zakończenie dzieci otrzymały chlebki, którymi podzieliły się przy stole, podziękowały paniom katechetkom oraz księżom za przygotowanie ich do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

Przez cały tydzień o godzinie 18:00 dzieci spotykały się w kościele na nabożeństwie majowym, podczas którego otrzymały pamiątkowe obrazki i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.