Transmisja on-line z naszego Sanktuarium.

Msza Święta za Ojczyznę.

b_300_200_16777215_00_images_46101448_1071642253007719_2708332078218346496_o.jpgW naszym Sanktuarium w dniu 11.11.18 o godz. 10:00 odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny.  Przewodniczył jej Ks. Bp. Janusz Stepnowski. W nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele parlamentarzystów, władze Miasta Ostrołęki oraz inni przedstawiciele samorządu. Na uroczystą Mszę Świętą przybyły poczty sztandarowe z ostrołęckich szkół i służb mundurowych, harcerze i członkowie grup rekonstrukcyjnych. Nie zabrakło też tłumu parafian, którym na sercu leży dobro Ojczyzny.

Oprawę muzyczną zapewnił chór Cantilena pod dyrekcją Henryka Gadomskiego.

W czasie homilii Ks. Bp. Janusz Stepnowski przypomniał, że role społeczne, jakie przyjmujemy to służba. Powinna nami kierować chęć pomocy innym, poświęcenie dla wyższych celów, zaangażowanie i poczucie, że nasza Ojczyzna jest wspólnym dobrem, o które trzeba dbać.. Pozostawił wiernych z pytaniem, co każdy z nas może zrobić dla Ojczyzny tej małej i dużej w tym ważnym dla Polski czasie.

Po nabożeństwie przed świątynią uformował się biało-czerwony korowód uczestników, który przemaszerował pod pomnik Ofiar Terroru Komunistycznego, gdzie złożono kwiaty i wieńce.

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w stulecie odrodzenia Państwa Polskiego w łączności z wszystkimi Polakami o godz. 12: 00 w naszej świątyni odśpiewano Hymn Rzeczypospolitej. Bicie dzwonów o godz. 11: 00 było wyraźnym sygnałem do rozpoczęcia wspólnego śpiewania w hołdzie Niepodległej Ojczyźnie.

11 listopada to również rocznica mianowania biskupem diecezjalnym diecezji łomżyńskiej księdza Stanisława Stefanka przez papieża Benedykta XVI. Jako zawołanie biskupie przyjął słowa „Gratia et Pax” (Łaska i Pokój). Dziękujemy i życzmy prowadzenia Ducha Świętego w dalszej posłudze duszpasterskiej.