Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe

Codziennie o 17.30

12 obiektów z subregionu ostrołęckiego otrzyma pieniądze z budżetu Mazowsza na tegoroczne remonty

b_300_200_16777215_00_images_remont-kruzgankow.jpgNasze Sanktuarium świętego Antoniego, jako zabytek wpisany do rejestru, otrzyma dotacje finansowe na prace renowacyjne.

W piątek 13 września 2019 r. odbyło się spotkanie, podczas którego wręczono certyfikaty będące potwierdzeniem otrzymanego dofinansowania. Uczestniczyły w nim: Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska – członkinie zarządu województwa mazowieckiego, Mariusz Popielarz – dyrektor delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz przedstawiciele beneficjentów.

Certyfikat „Cenny zabytek z Mazowsza” przyznawany jest przez samorząd województwa mazowieckiego. W ten sposób oznaczane są te obiekty, które otrzymały dofinansowanie z marszałkowskiego budżetu oraz mają wyjątkowe znaczenie historyczne, kulturalne i architektoniczne. Dostają go zabytki o wyjątkowym znaczeniu, którym przyznano dofinansowanie na remonty.

- To są zawsze pilne i bardzo ważne remonty, W wielu przypadkach decydują o stanie zabytku i jego użyteczności. Dlatego dbamy o to, aby co roku w naszym budżecie rezerwować środki na ten cel – powiedziała podczas spotkania Janina Ewa Orzełowska.

Łączna kwota dofinansowania, którą samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył w tym roku na dofinansowanie renowacji zabytków w subregionie ostrołęckim wynosi prawie milion złotych

Dotacje na remonty i inwestycje:

• prace remontowe podziemia zabytkowego dworu w Przystani, (gm. Olszewo-Borki)
  • wykonanie robót  budowlanych polegających na wymianie pokrycia dachowego kościoła oraz wieży  wraz z naprawą elementów murowanych, betonowych i stalowych powyżej orynnowania kościoła pw. Św. Stanisława Kostki w Rostkowie – II etap prac remontowo-konserwatorskich, (parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Stanisława Kostki w Rostkowie)
  • remont stropu i tynków wewnętrznych kościoła parafialnego pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lipnikach (parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lipnikach)
  • wykonanie elewacji południowej kościoła w Sieluniu (parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Stanisława BM w Sieluniu)
  • prace konserwatorskie przy odnowieniu elewacji zabytkowego kościoła parafialnego pw. Św. Michała Archanioła w Czarni, (parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Czarni)
  • prace remontowo-konserwatorskie elewacji budynku kościoła parafialnego pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce (parafia Rzymskokatolicka pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce)
  • remont konserwatorski wieży – kontynuacja Kościół pw. św. Bartłomieja (parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Andrzejewie)
  • prace przy stolarce okiennej elewacji zachodniej w drewnianym kościele pw. św. Anny (XIX w.) w Łysych (parafia Rzymskokatolicka pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Łysych)
  • prace restauratorskie malarstwa ściennego krużganków oraz montaż instalacji przeciwpożarowej w Zespole Sakralnym Sanktuarium Św. Antoniego Padewskiego (XVII w.-XVIII w.) w Ostrołęce (parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce)
  • konserwacja elewacji frontowej kościoła parafialnego pw. Przemienienia Pańskiego (1908-1913) w Zuzeli (parafia Rzymskokatolicka pw. Przemienienia Pańskiego w Zuzeli)