Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe

Codziennie o 17.30

Adoracja krzyża w ostrołęckim klasztorze

Adoracja krzyża w parafii św Antoniego w Ostrołęce była formą włączenia się w akcję Polska pod krzyżem, która odbywała się w całym kraju. Po mimo, że główne spotkanie ma miejsce na lotnisku we Włocławki, ostrołęcki klasztor odwiedziło liczne grono wiernych.

Akcja Polska Pod Krzyżem jest kontynuacją wydarzenia „Różaniec do Granic”. Ma ona charakter modlitewny, wypraszania wszelkich łask potrzebnych naszej ojczyźnie. Spotkania wiernych w ramach akcji odbywają się dziś w całej Polsce. Kościół św Antoniego z tej okazji przygotował dla parafian adorację krzyża, aby wszyscy chętni, którzy z jakichś powodów nie mogą uczestniczyć w innych spotkaniach mieli okazję spotkać się w klasztorze.

– Nie wszyscy z nas mogą uczestniczyć na przykład na lotnisku we Włocławku. Zorganizowaliśmy więc tą adorację, aby wierni, którzy pragną spotkać się z Panem Jezusem, który oddał za nas życie na krzyżu mogli spotkać się tutaj w naszym sanktuarium. – mówił prowadzący adorację ks. Bartosz Samełko, wikariusz parafii św. Antoniego w Ostrołęce.

Adoracja krzyża w ostrołęckim klasztorze została również zorganizowana, aby przypomnieć chrześcijanom, że jeśli uznali krzyż za symbol zwycięstwa, powinni oddawać mu należytą cześć.

Mateusz Święcicki

www.wzasiegu.pl