8 grudnia - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

W II Niedzielę Adwentu przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

b_300_200_16777215_00_images_8-grudnia2.jpgMatka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

Aby uzyskać odpust, Stolica Apostolska proponuje wziąć w tym dniu udział w publicznym nabożeństwie ku czci Matki Najświętszej, albo przynajmniej dać otwarte świadectwo pobożności maryjnej, odmawiając przed jej czczonym publicznie wizerunkiem "Ojcze nasz", "Skład Apostolski" oraz dowolną inwokację do Niepokalanej. Należy spełnić także zwykłe warunki – spowiedź sakramentalna, przyjęcie komunii świętej, brak przywiązania do jakiegokolwiek, nawet lekkiego grzechu, modlitwa w intencjach Ojca Świętego.