Ogłoszenia Duszpasterskie


24 czerwca 2012 r. PDF Drukuj Email

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Ofiary na tacę w niedzielę, jako ostatnia miesiąca na opłaty za remont Klasztoru.


2. W piątek przypada Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy św. następujący: 6.30; 8.30, 10.00, 16.00 i 18.00.


3. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 8.30. Zapraszamy serdecznie nauczycieli, rodziców, dzieci i młodzież.

 

4. W sobotę dzień ojca. Z wdzięcznością modlimy się za naszych ojców.

 

5. Siostra Misjonarka Jeremia dziękuje za modlitwę i hojnie złożone ofiary na Misje.


6. Na czas wakacji jak co roku zawieszamy drukowanie gazetki „Nasz Klasztor”.


7. XV Pielgrzymka Piesza do Niepokalanowa w intencji trzeźwości narodu wyruszy z naszego Klasztoru 5 lipca po Mszy Święrej o godz. 7.00 rano. Szczegółowe informacje w gablocie.


8. W czasie wakacji i urlopów obowiązuję nas uczestniczenie w niedzielnej Mszy Świętej.


9. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych:
- Głos Katolicki,
- Cuda i Łaski Boże,
- L’osserwatore Romano,
- Nasz Klasztor.


10. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych Parafian oraz zmarłych z naszych rodzin w minionym tygodniu: śp. Damian Dumała l. 28 z ul. 11 Listopada.


Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
17 czerwca 2012 r. PDF Drukuj Email

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

 

1. Siostrze Misjonarce oraz Siostrom zakonnym składamy Bóg zapłać za modlitwę i świadectwo o Misjach. Siostry zakonne będą też zbierały ofiary do puszek na Misje. Za te ofiary już teraz składamy Bóg zapłać.

 

2. Prezydent miasta i Stowarzyszenie zaprasza na film pt. „ Odważni” w kinie ostrołęckim w dzisiejszą niedzielę o godz. 12.00. Szczegółowe informacje w gablocie.


3. Rok szkolny powoli dobiega końca. Z tej okazji zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi św.


4. Ofiara na remont Klasztoru: Ofiarodawca anonimowy – 50 zł.; Drugi Ofiarodawca – 100 zł.


5. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych:
- Głos Katolicki - w którym jest artykuł o rocznicach w naszym Sanktuarium,
- Cuda i Łaski Boże,
- L’osserwatore Romano,
- Nasz Klasztor.


6. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych Parafian oraz zmarłych z naszych rodzin w minionym tygodniu:  śp. Józef Tonewo l. 92 z ul. Chętnika.


Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
10 czerwca 2012 r. PDF Drukuj Email

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Dziś druga rocznica ustanowienia Klasztoru Sanktuarium. Uroczysta Msza św. rocznicowa będzie sprawował ks. Biskup Stanisław Stefanek w niedzielę o godz. 8.30. Wyrażamy wdzięczność Panu Bogu za wielki dar Sanktuarium dla naszej parafii, Ostrołęki i całej diecezji. Jest to dla nas zaszczyt, ale i obowiązek troski o duchowy rozwój naszej parafii i wszystkich pielgrzymów przybywających do nas.


2. Jeszcze raz składamy Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali piękne ołtarzyki na procesję Bożego Ciała oraz za udekorowanie domów: dzieciom pierwszokomunijnym, asyście, chórowi parafialnemu, orkiestrze oraz wszystkim parafianom i miłym gościom.


3. Od Uroczystości Bożego Ciała do 14 czerwca (czwartek) – w dzień powszedni podczas Mszy świętej o godz. 18.00 - śpiewamy Nieszpory, w Niedzielę o godz. 16.00. Tzw. ostatni Nieszpór, podczas którego poświęcimy zioła i udzielimy błogosławieństwa dzieciom będzie 14 czerwca we czwartek o godz. 18.00.


4. Autokarowa Pielgrzymka Nauczycieli z Ostrołęki (z noclegiem) na Jasną Górę odbędzie się 1 i 2 lipca. Zapisy w parafii Zbawiciela Świata.

 

5. Biuro Radia Maryja zaprasza do modlitwy w niedzielę, 10 czerwca na godz. 15.00. Biuro to organizuje pielgrzymkę do Lichenia w dniach 23-24 czerwca i na Jasną Górę w dniach 7 i 8 lipca. Szczegółowe informacje w gablocie.


6. Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji trzeźwości rodzin odbędzie się 16 i 17 czerwca. Szczegółowe informacje w gablocie.


7. Serdecznie zapraszamy na spotkanie młodych w Płonce Kościelnej, które odbędzie się 16 czerwca. Więcej informacji u ks. Grzegorza.


8. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych:
- Głos Katolicki
- Cuda i Łaski Boże
- L’osserwatore Romano
- Nasz Klasztor

 

9. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych Parafian oraz zmarłych z naszych rodzin w minionym tygodniu.
 śp. Jan Zebrowski z ul. Starosty Kosa
 śp. Zofia Lik l.84 z ul. Hallera
 śp. Józef Lipka l. 63 z ul. Chętnika


Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
03 czerwca 2012 r. PDF Drukuj Email

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.


2. W całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie, jako Wotum Narodu Polskiego.


3. Społeczny Komitet organizuje dzisiejszą niedzielę, 3 czerwca Marsz w Ostrołęce w obronie Telewizji Trwam. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele farnym o godz. 16.00, a zakończenie w kościele Zbawiciela Świata.

 

4. W poniedziałek 4 czerwca ks. Artur i ks. Piotr wraz ze swoimi kolegami o godz. 18.00 sprawować będą w naszym sanktuarium Mszę św. w rocznicę swoich święceń kapłańskich.


5. W tym tygodniu pierwszy wtorek miesiąca modlitwa za zmarłych od godz. 16.45.


6. W najbliższą środę 6 czerwca o godz. 16.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. A po Mszy św. o godz. 18.00 w oratorium spotkanie Kół różańcowych i Ruchów maryjnych.


7. W czwartek, 7 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy świętych będzie następujący: 6.30, 8.30, 10.00 – po Mszy świętej procesja tradycyjną trasą: ulicamiGomulickiego, Głowackiego, Kopernika, Kilińskiego, Kościuszki oraz Skwerem Kardynała Wyszyńskiego. Po południu będą jeszcze Msze święte o godz. 16.00, 18.00 i 20.00. Niech nie zabraknie nas w uroczystej procesji eucharystycznej. Udział w niej będzie z naszej strony publicznym wyznaniem wiary w Eucharystię. Bardzo prosimy Wspólnoty Parafian zgodnie z tradycją o przygotowanie ołtarzyków w tych samych miejscach
i udekorowanie domów. Również ołtarzyk przy „Cechu Rzemiosł”! Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji Bożego Ciała: dzieci pierwszokomunijne, asystę oraz orkiestrę. Podczas procesji starajmy się uczestniczyć w śpiewach i zachowywać właściwą modlitewną powagę.


8. Od Uroczystości Bożego Ciała do 14 czerwca (czwartek) – w dzień powszedni podczas Mszy świętej o godz. 18.00 - będziemy śpiewać Nieszpory, a w Niedzielę o godz. 16.00. Na zakończenie oktawy tradycyjna procesja.


9. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Lichenia w dniach 23-24 czerwca i na Jasną Górę w dniach 7 i 8 lipca. Szczegółowe informacje w gablocie.


10. Ostatni Nieszpór, podczas którego poświęcimy zioła i udzielimy błogosławieństwa dzieciom będzie 14 czerwca we czwartek o godz., 18.00.


11. IV Pielgrzymka Nauczycieli odbędzie się w tym roku w Ostrowi Mazowieckiej 9 czerwca. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w kościele Wniebowzięcia NMP. Natomiast Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli dna Jasna Górę odbędzie się 1 i 2 lipca. Zapraszamy.

 

12. Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji trzeźwości rodzin odbędzie się 16 i 17 czerwca. Szczegółowe informacje w gablocie.


13. Serdecznie zapraszamy na spotkanie młodych w Płonce Kościelnej, które odbędzie się 16 czerwca. Więcej informacji u ks. Grzegorza.


14. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych:
- Głos Katolicki
- Cuda i Łaski Boże
- L’osserwatore Romano
- Nasz Klasztor


15. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych Parafian oraz zmarłych z naszych rodzin w minionym tygodniu.
 śp. Józef Połomski l.75 z ul. 11 Listopada
 śp. Irenę Mleczko l.74 z ul. Chętnika


Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
27 maja 2012 r. PDF Drukuj Email

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1. Kościół św. obchodzi dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli Zielone Świątki, jednocześnie kończy się okres wielkanocny. Jeśli ktoś nie skorzystał ze spowiedzi świętej wielkanocnej, to zapraszamy serdecznie do spowiedzi św., gdyż ten czas wielkanocny trwa jeszcze tydzień.

 

2. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę, jako ostatnią miesiąca, będą przeznaczone na remont naszego Klasztoru.


3. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek, Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Porządek Mszy św. następujący: 6.30, 7.10, 8.30, 10.00, 16.00 i 18.00.


4. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza do uczestniczenia we Mszy św. i modlitwy wstawienniczej w czwartek na godz. 19.00.


5. W tym tygodniu przypada:  pierwszy piątek miesiąca. Msze św. w o godz. 6.30, 7.10, 8.30, 16.00 i 18.00; oraz pierwsza sobota miesiąca.


6. Msza św. o uzdrowienie duszy i ciała będzie sprawowana w pierwszy piątek, 1 czerwca o godz. 18.00 i w sobotę, 2 czerwca o godz. 8.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.


8. Serdecznie zapraszamy na spotkanie młodych w Płonce Kościelnej, które odbędzie się 16 czerwca. Więcej informacji u ks. Grzegorza.


9. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Lichenia w dniach 23-24 czerwca. Szczegółowe informacje w gablocie.


10. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych:
- Głos Katolicki
- Cuda i Łaski Boże
- L’osserwatore Romano
- Nasz Klasztor.


11. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych Parafian oraz zmarłych z naszych rodzin w minionym tygodniu.
- śp. Jadwiga Zielińska l.92 z ul. Guliwera
- śp. Jerzego Niemczyka l.63 z ul. Chętnika

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzedni artykuł 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następny artykuł > ostatnia >>

Strona 1 z 16