Sanktuarium pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce

 Koncert Organowy
6 listopada 2022 r.Zobacz
zdjęcia archiwalne
naszego Sanktuarium

Jeśli posiadasz
w swoich zbiorach
archiwalne zdjęcia
z Sanktuarium,
przyślij je na adres:


Msze Święte
w naszym Sanktuarium:


W NIEDZIELE:
6.30, 8.30, 10.00, 
11.30, 13.00,
15.00 w języku łacińskim
16.00, 18.00 po Mszy Świętej
Adoracja
Najświętszego Sakramentu
20.00


w dni powszednie:
6.30, 7.00, 8.30,
15.00 Koronka
do Miłosierdzia Bożego
i Msza Święta,
18.00

 

Transmisja na żywo

Zapraszamy na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu
Czytaj więcej...


List pasterski Biskupa Łomżyńskiego
przed 33. Pieszą Pielgrzymką Łomżyńską na Jasną Górę
oraz na rozpoczynające się wakacje 2017 roku.


Drodzy Bracia i Siostry, Kochana Młodzieży!

Dla wielu z Was nadszedł długo oczekiwany czas wakacji, urlopów i upragnionego wypoczynku. Pragnę podziękować wszystkim kapłanom, siostrom zakonnym, katechetom świeckim, nauczycielom i wychowawcom oraz animatorom ruchów i stowarzyszeń katolickich za wysiłek włożony w kształtowanie młodych serc.
 
b_300_200_16777215_00_images_61aca5ef49bff2f9be565298d6b5c855_XL.jpgMam nadzieję, że Wasza praca w duchu Ewangelii oraz pomocy bliźniemu przyniesie obfite owoce duchowe w sercach młodego pokolenia, pomnażając wzrost wiary i miłość do Ojczyzny. Proszę, pamiętajcie nieustannie o Jezusie, który codziennie czeka na Was w Sakramencie Eucharystii. Pamiętajcie o Maryi, Jego Matce, która wstawia się za Wami u Syna we wszelkich waszych potrzebach.
 
W tym roku, na całym świecie, świętujemy 100-lecie OBJAWIEŃ FATIMSKICH, w których Maryja wzywa do pokuty i nawrócenia poprzez odmawianie różańca oraz nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca, aby Jezus przebaczył nam nasze grzechy.
 
Papież, św. Jan Paweł II, dziękując Matce Bożej Fatimskiej za dar ocalenia życia w czasie zamachu na placu św. Piotra w Rzymie, przypomniał nam objawienia z 1917 roku. Warto zapoznać się z ich treścią, w których Pani Fatimska wzywa cały świat, a więc także Ciebie i mnie, do radykalnej przemiany życia i modlitwy przez Jej wstawiennictwo.
 
Papież Benedykt XVI, pielgrzymując do Fatimy (13.05.2010) powiedział: „Łudziłby się ten, kto by sądził, że misja Fatimy została zakończona”. Wskazał zatem, że orędzie fatimskie powinno być nieustannie podejmowane przez uczniów Chrystusa. Dlatego na pielgrzymim szlaku będziecie wielokrotnie powracali do słów Matki Bożej, zarówno w czytaniach duchownych, jak i w codziennych modlitwach.
 
Obok Maryi naszymi orędownikami u Boga będą nowi święci Kościoła - dzieci fatimskie: Franciszek i Hiacynta, kanonizowani przez Papieża Franciszka (13.05.2017 r.). Ogłaszając nowych świętych Papież Franciszek powiedział, m.in: „Pod opieką Maryi, jesteśmy w świecie „stróżami poranka”, którzy potrafią kontemplować prawdziwe oblicze Jezusa (…) i odkryć młode i piękne oblicze Kościoła, który jaśnieje, gdy jest misyjny, gościnny, wolny, wierny, ubogi w środki i bogaty w miłość”.
W dniu wejścia Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę, trzynastego sierpnia każdego roku, macie szczególną okazję do modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej - to szczególny dar, który powinni wykorzystać wszyscy pielgrzymi.
 
Jasna Góra natomiast świętuje 300-lecie KORONACJI Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej koronami papieskimi w 1717 roku, przesłanymi przez Papieża Klemensa XI. Było to pierwsze w świecie takie wydarzenie poza Rzymem. Mam nadzieję, że każdy Polak zna i rozumie rolę Maryi w życiu Narodu Polskiego.
Szczególnym czasem i miejscem przypominania o roli Matki Najświętszej w naszym życiu oraz odnawiania miłości do Boga, Maryi i człowieka jest PIELGRZYMKA do tronu Pani Częstochowskiej. W tym roku z naszej Diecezji już po raz 33. wyruszy Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę, w której będą uczestniczyli pielgrzymi na trasie oraz pielgrzymi duchowi.
 
Czas pielgrzymowania jest rzeczywiście czasem odnowienia miłości do Naszej Matki. Zachęcam Was, drodzy diecezjanie, do podjęcia fizycznego lub duchowego pielgrzymowania i zanoszenia modlitwy przez przyczynę Królowej Polski. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Idźcie i głoście”. Jednak, by głosić Chrystusa, trzeba być Jego wiarygodnym świadkiem, trzeba Go nieustannie poznawać, a nade wszystko mieć w sercu, przez regularne przyjmowanie Komunii św. Pomocą w poznawaniu Naszego Pana posłużą pielgrzymom księża, zarówno na trasie, jak i w wielu parafiach.
Przyjęło się mówić, że pielgrzymka to „czas rekolekcji w drodze”. I rzeczywiście są to dwutygodniowe rekolekcje, w czasie których nie tylko podejmujemy trud fizyczny, pokonując ok. 450 km, ale nade wszystko pokonując swoje słabości duchowe w wierze. Na trasie pielgrzymkowej, w pięciu grupach regionalnych, będzie pątnikom towarzyszyło ponad 20 kapłanów, którzy każdego dnia będą odprawiali Msze św., głosili konferencje, spowiadali, prowadzili rozmyślania, adoracje eucharystyczne i służyli pomocą duchową. Na pątniczym szlaku możecie poznać swoje prawdziwe charaktery, zawrzeć nowe znajomości, doświadczyć wiele życzliwości, ale i sytuacji podobnych do Świętej Rodziny, która w Betlejem nie miała gdzie głowy schronić.
 
Tych, którzy z różnych powodów nie będą mogli pielgrzymować fizycznie, zapraszam do udziału w GRUPIE BIAŁEJ, której patronuje św. Jan Paweł II. W większości parafii naszej Diecezji dziesiątki duszpasterzy poprowadzi Apele Jasnogórskie, połączone ze Mszą św. i modlitwą za pątników zdążających do Czarnej Madonny. Białe stroje uczestników Apeli, które pojawią się w wielu miastach i wioskach, będą konkretnym świadectwem pielgrzymowania duchowego. Wasza modlitwa, post i ofiara na rzecz pielgrzymów, staną się ważnym zapleczem duchowym i materialnym dla pątników i organizatorów 33. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej.
 
Zarówno na trasie pielgrzymki, jak i podczas Apeli grupy białej, każdego dnia o godz. 21.00, będziemy uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim. Ta szczególna forma wieczornego spotkania z Maryją będzie znakiem łączności całego Kościoła Łomżyńskiego z duchową stolicą Polski – Jasną Górą. Módlcie się w tym czasie o nowe powołania do życia kapłańskiego, zakonnego i misyjnego z naszych wspólnot parafialnych, pamiętajcie o swoich rodzinach, bliskich waszemu sercu, zawierzając ich Królowej Polski, Matce Narodu Polskiego. Dziękujcie Bogu za te piękne jubileusze Maryjne, które przyszło nam w tym roku przeżywać.
 
Jako Wasz Biskup jestem przekonany o tym, że obie zaproponowane formy pielgrzymowania, mogą przynieść piękny owoc duchowy w Waszym życiu. Pielgrzymując, podziękujmy naszej Matce, przemianą i nawróceniem, byśmy stali się „Żywą Koroną Maryi”.
Droga młodzieży, bracia i siostry. Życzę Wam dobrze i mądrze spędzonych wakacji. Raz jeszcze zachęcam do udziału w PIELGRZYMCE oraz wielu innych propozycjach duszpasterskich, które nie tylko pozwolą na oderwanie się od codziennej rzeczywistości, ale nade wszystko umocnią Waszą wiarę i miłość do Jezusa i Maryi.
 
Swoim błogosławieństwem i modlitwą obejmuję organizatorów, kapłanów, dobroczyńców i pielgrzymów 33. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę. Niech Maryja „z Częstochowskiego Wizerunku” prowadzi Was do Jezusa.
Do zobaczenia na pątniczym szlaku.
 
+ Janusz Stepnowski
Biskup Łomżyński

KONFESJONAŁ STAŁY

W dni powszednie:
6.30-7.30
8.30-9.00
18.00-18.30

W niedzielę:
w czasie każdej Mszy Świętej


Parafia
pw. Św. Antoniego
Padewskiego

07-410 Ostrołęka
ul. Gomulickiego 1A 

Konto Bankowe:

Bank Spółdzielczy Ostrołęka
04 8922 0009 0000
3346 2000 0010

Dziękujemy za wszelkie ofiary.
Bóg zapłać.

 


 Nagranie z lotu ptaka


 

Tomasz Gocłowski
fundator kościoła

 

 Sanktuarium
pw. św. Antoniego Padewskiego
w Ostrołęce

Zbudowano: 
1666-1696
Data zniszczenia:
1831, I wojna światowa,
II wojna światowa,
1989 pożar kościoła.


Wyznanie: rzymskokatolickie
Rodzaj: styl barokowy
Wezwanie: św. Antoniego z Padwy 

 

Wspólnota "Gloriosa Trinita"
zaprasza na:

Adorację
Najświętszego
Sakramentu

w każdą niedzielę,
o godzinie 18:00

 


 

Wspólnota "W drodze"
zaprasza na:

Adorację
Najświętszego
Sakramentu

w II i IV poniedziałek miesiąca,
po Mszy Świętej
o godzinie 18:00