Sanktuarium pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce

  


Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe
W dni powszednie: po Mszy Świętej o godzinie 18:00
W niedziele i święta: po Mszy Świętej o godzinie 16:00

 

2021-05-30 - Msza Prymicyjna ks. Macieja Cholewińskiego

b_300_200_16777215_00_images_Msza-Swieta-Prymicyjna-Ks-Maciej-Cholewinski.jpg30 maja 2021 r.  o godzinie 13:00 w Święto Trójcy Przenajświętszej w Sanktuarium pw. św. Antoniego Padewskiego odbyła się Msza Święta Prymicyjna sprawowana przez ks. Macieja Cholewińskiego. Kazanie poświęcone służbie kapłańskiej wygłosił ks. kan. dr Wojciech Turowski, proboszcz parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Stawiskach, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Zwrócił uwagę na wielkie zadania, jakie stają przed neoprezbiterem w jego posłudze.

Uroczystości rozpoczęły się w jednej z sal poklasztornych, gdzie został pobłogosławiony przez rodziców. Następnie prymicjant przeszedł w uroczystej procesji do kościoła. Towarzyszyły mu grupy grupy parafialne. W świątyni ks. Maciej został powitany przez księdza proboszcza ks. kan. dr Zdzisława Grzegorczyka, delegację parafian i młodzieży.

Był to szczególnie doniosły i uroczysty dzień zarówno dla prymicjanta, jak i wielu innych osób. Po raz pierwszy w obecności rodziców, rodziny, krewnych, przyjaciół, znajomych i miejscowych parafian odprawił on samodzielnie Eucharystię.

Nowo wyświęcony ksiądz na koniec Mszy Świętej Prymicyjnej złożył podziękowania wszystkim osobom, które wspierały go w tym pięknym, ale zarazem trudnym czasie przygotowania do kapłaństwa. Wyraził wdzięczność za dobre wychowanie i wartości, które otrzymał od swoich rodziców, a przyjaciołom podziękował za wsparcie, jakiego nieustannie mu udzielali. Księżom, których spotkał na swej drodze, dziękował za przykład służby kapłańskiej i pokazanie piękna powołania.

Końcowym akordem liturgii było specjalne błogosławieństwo, którego neoprezbiter udzielił zgromadzonym poprzez nałożenie na głowę rąk i wypowiedzenie specjalnej formuły. Każdy z uczestników tej wyjątkowej uroczystości otrzymał również na pamiątkę obrazki prymicyjne. Umieszczone na nich zostały słowa określające kapłaństwo księdza Macieja, a także błogosławieństwo dla rodziców, rodziny, przyjaciół oraz tych, do których zostanie posłany i prośba o modlitwę.

KONFESJONAŁ STAŁY

W dni powszednie:
6.30-7.30
8.30-9.00
18.00-18.30

W niedzielę:
w czasie każdej Mszy Świętej


Parafia
pw. Św. Antoniego
Padewskiego

07-410 Ostrołęka
ul. Gomulickiego 1A 

Konto Bankowe:

Bank Spółdzielczy Ostrołęka
04 8922 0009 0000
3346 2000 0010

Dziękujemy za wszelkie ofiary.
Bóg zapłać.

 


 


 

Tomasz Gocłowski
fundator kościoła

 

 Sanktuarium
pw. św. Antoniego Padewskiego
w Ostrołęce

Zbudowano: 
1666-1696
Data zniszczenia:
1831, I wojna światowa,
II wojna światowa,
1989 pożar kościoła.


Wyznanie: rzymskokatolickie
Rodzaj: styl barokowy
Wezwanie: św. Antoniego z Padwy 

 
Wspólnota "Gloriosa Trinita"
zaprasza na:

Adorację
Najświętszego
Sakramentu

w każdą niedzielę,
o godzinie 18:00

 


 

Wspólnota "W drodze"
zaprasza na:

Adorację
Najświętszego
Sakramentu

w II i IV poniedziałek miesiąca,
po Mszy Świętej
o godzinie 18:00