Sanktuarium pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce

 


Koncert Organowy
6 listopada 2022 r.Zobacz
zdjęcia archiwalne
naszego Sanktuarium

Jeśli posiadasz
w swoich zbiorach
archiwalne zdjęcia
z Sanktuarium,
przyślij je na adres:


Msze Święte
w naszym Sanktuarium:


W NIEDZIELE:
6.30, 8.30, 10.00, 
11.30, 13.00,
14.45 Msza Święta
w nadzwyczajnej formie
rytu rzymskiego,
16.00, 18.00 po Mszy Świętej
Adoracja
Najświętszego Sakramentu
20.00


w dni powszednie:
6.30, 7.00, 8.30,
15.00 Koronka
do Miłosierdzia Bożego
i Msza Święta,
18.00

 

Transmisja na żywo

https://www.youtube.com/@Sanktuarium-sw-Antoniego

Zapraszamy na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu
Czytaj więcej... 


Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe:

w dni powszednie o godzinie 17.30
w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 16.00
w soboty z racji ślubów o 8.00

Różaniec dla dzieci, w każdy czwartek o godzinie 16.30

Różaniec po łacinie w soboty po Mszy Świętej o godzinie 18.00


Zostań ministrantem

Zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby wstąpić w szeregi ministrantów naszej parafii.

– służ Panu Jezusowi,  – dbaj o piękno liturgii w naszej parafii,
– spędzaj czas w gronie znajomych, – bądź wzorem i przykładem dla innych

Czekamy na Ciebie w każdą sobotę o godz. 10:00

Opiekunem ministrantów jest ks. Serafin Kaliszewski

Więcej informacji: www.sanktuarium.ostroleka.pl/769 


Dzieci i młodzież zapraszamy do scholi parafialnej

Czytaj więcej...Dzieci, chcące współtworzyć scholę parafialną, która śpiewa na Mszach Świętych o godzinie 11.30 zapraszamy na próby w każdą sobotę o godzinie 9:30 w Domu Seniora.

Młodzieżowa schola, która śpiewa w niedzielę i godzinie 20:00 zapraszamy na próby w niedziele o godzinie 18:00

Zapraszamy także osoby grające na instrumentach :)


Msza Święta
z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała

w naszym Sanktuarium zostanie odprawiona
7 października 2023 r. (sobota) o godz. 8.30

Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 

Modlitwa Różańcowa w intencji naszej Ojczyzny

7 października 2023 r. (sobota) o godzinie 8.00 organizowana jest Ogólnopolska Modlitwa Różańcowa za Ojczyznę. 

Kilkanaście wspólnot i organizacji religijnych zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji pokutnej i wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

Zaproszeni są wszyscy, którym bliska jest intencja Modlitwy Różańcowej.

Na przestrzeni ostatnich lat wzmagają się publiczne profanacje. Znieważany jest Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie, atakowani są kapłani i świątynie, a wszystko to dzieje się w przestrzeni publicznej, w Polsce, w społeczeństwie polskim, które tak bardzo akcentuje swoje przywiązanie do wiary katolickiej. Dlatego chcemy wynagradzać i pokutować na ulicach miast.

Zachęcamy szczególnie młode osoby do aktywnego udziału w życiu społecznym lokalnej naszej Ojczyzny.


8 października 2023 r. - Niedziela Seminaryjna

W przyszłą niedzielę, 8 października 2023 r. będziemy zbierać ofiary pieniężne na potrzeby materialne i duchowe Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży stale korzysta z pomocy duchowej i materialnej ofiarodawców. WSD w Łomży nie prowadzi działalności biznesowej, czy zarobkowej. Przez Wasze dary, ofiary i modlitwę wyrażacie troskę i odpowiedzialność za formację przyszłych kapłanów. W parafiach wiejskich wielu rolników okazało Seminarium w Łomży wiele życzliwości i hojności poprzez udział w tradycyjnej zbiórce płodów roli. W wielu parafiach zebrano ziemniaki, zboże, warzywa lub ofiary pieniężne. Za te wszystkie dary oraz za ofiary złożone w przyszłą niedzielę 23 lipca 2023 r. na tacę najserdeczniej dziękujemy w imieniu kleryków i wychowawców WSD. Niech Bóg w swojej hojności obficie wynagrodzi Waszą dobroć!

A może ktoś z Was czuje powołanie do kapłaństwa ?

Drzwi łomżyńskiego seminarium są otwarte dla każdego, kto szczerym sercem - nieustannie szukając Jezusa - pragnie rozeznawać swoje powołanie w kapłańskiej wspólnocie.

Zapraszamy na: www.wsd.lomza.pl 


2 października - Wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

Czytaj więcej...Kościół katolicki w szczególny sposób czci pamięć Aniołów Stróżów i 2 października obchodzi ich święto. Ma nam ono przypominać o Bożej interwencji w dzieje człowieka za pośrednictwem aniołów. Otrzymali oni bowiem misję, by nas prowadzić, ochraniać, upominać, pomagać w nawróceniu, wspierać w wykonywaniu powierzonych zadań, bronić w momentach niebezpieczeństw i pokus.

W kalendarzu liturgicznym wspomnienie Aniołów Stróżów pojawiło się po raz pierwszy w XVI wieku w Hiszpanii i Francji. Od 1608 roku Paweł V nakazał obchodzenie tego święta w pierwszy dzień zwykły po św. Michale. Na stałe do kalendarza liturgicznego dla całego Kościoła wprowadził je Klemens X w 1670 roku.

Do obowiązków anielskiego opiekuna należy przewidywanie i usuwanie rozlicznych niebezpieczeństw, które zagrażają człowiekowi i mogłyby mu przeszkodzić w osiągnięciu celu, do którego został stworzony – zbawienia.

Pierwszą i najniższą posługą Anioła Stróża jest usuwanie wszystkiego, co może zaszkodzić zdrowiu i zagrozić życiu powierzonego mu człowieka. Następnie uświadamianie duszy szatańskich pułapek. A dopiero potem oświecanie, pouczanie i zachęcanie do godnego życia.

Gdy jednak mimo tak czułej opieki człowiek upadnie, Anioł Stróż go nie opuszcza, ale błaga Boga o łaskę nawrócenia dla niego. Nie pragnie on bowiem niczego bardziej niż nawrócenia grzesznika (por. Łk 15,7).

Anioł Stróż jest uosobieniem Boskiej opatrzności w stosunku do każdego człowieka z osobna. To on zanosi jego modlitwy do Boga i wstawia się za nim. Częste zwracanie się do Anioła Stróża, życie z nim w serdecznej bliskości, niejako podwaja jego czujność i dobroć. Im częściej  modlimy się do niego, tym hojniej jesteśmy obdarowywani dobrodziejstwami. Jedną z wielkich łask, jakie Anioł Stróż może wyświadczyć człowiekowi, jest pouczenie o zbliżającej się śmierci.


Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca

W nadchodzącym tygodniu przypada:

- pierwszy czwartek miesiąca Msza Święta o godzinie 18.00
- pierwszy piątek miesiąca Msze Święte o godzinie 6.30, 7.10, 8.30, 16.30 dla dzieci, oraz 18.00 dla wszystkich, Koronka do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00
pierwsza sobota miesiąca - zapraszamy na Różaniec Święty o godzinie 8.00 i Mszę Świętą o godzinie 8.30. W sobotę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

Zapraszamy do modlitwy


7 października wspomnienie Matki Boskiej Różańcowej

Czytaj więcej...7 października to dzień szczególny w powszechnym i polskim kalendarzu maryjnym. Październikowe nabożeństwo różańcowe odbywa się w wszystkich parafiach w Polsce. 

Październik w tradycji Kościoła katolickiego poświęcony jest modlitwie różańcowej.

Modlitwa różańcowa jak żadna inna obejmując cały świat wskazuje, że Maryja to Mater omnium, udzielająca się wszystkim we wszystkich potrzebach jako Pośredniczka prowadząca do Chrystusa. Różaniec stał się modlitwą powszechną, najdobitniejszym wyrazem czci i kultu maryjnego.

Istotna jest także łącząca się integralnie z tytułem Matki Bożej Różańcowej rola Maryi jako Matki Bożej Zwycięskiej, której kult zainaugurowała bitwa pod Lepanto w 1571 r. Jako patronka wojsk katolickich w decydujących starciach – Biała Góra, Nordlingen, Częstochowa, Chocim, Beresteczko, Wiedeń - zapisała się w historii Europy i Polski. Zwycięstwo pod Wiedniem Innocenty XI uczcił ustanawiając święto Imienia Maryi.

Czytaj więcej...

4 października - patronem dnia jest Święty Franciszek z Asyżu

Czytaj więcej...Św. Franciszek - Jan Bernardone - przyszedł na świat w 1182 r. w Asyżu w środkowych Włoszech. Urodził się w bogatej rodzinie kupieckiej. Jego rodzice pragnęli, by osiągnął on stan szlachecki, nie przeszkadzali mu więc w marzeniach o ostrogach rycerskich. Nie szczędzili pieniędzy na wystawne i kosztowne uczty, organizowane przez niego dla towarzyszy i rówieśników. Jako młody człowiek Franciszek odznaczał się wrażliwością, lubił poezję, muzykę. Ubierał się dość ekstrawagancko. Został okrzyknięty królem młodzieży asyskiej. W 1202 r. wziął udział w wojnie między Asyżem a Perugią. Przygoda ta zakończyła się dla niego niepowodzeniem i niewolą. Podczas rocznego pobytu w więzieniu Franciszek osłabł i popadł w długą chorobę.

W roku 1205 uzyskał ostrogi rycerskie (został pasowany na rycerza) i udał się na wojnę, prowadzoną między Fryderykiem II a papieżem. W tym czasie Bóg wyraźniej zaczął działać w życiu Franciszka. W Spoletto miał sen, w którym usłyszał wezwanie Boga. Powrócił do Asyżu. Postanowił zamienić swoje bogate ubranie z żebrakiem i sam zaczął prosić przechodzących o jałmużnę. To doświadczenie nie pozwoliło mu już dłużej trwać w zgiełku miasta. Oddał się modlitwie i pokucie. Kolejne doświadczenia utwierdziły go w tym, że wybrał dobrą drogę. Pewnego dnia w kościele św. Damiana usłyszał głos: "Franciszku, napraw mój Kościół". Wezwanie zrozumiał dosłownie, więc zabrał się do odbudowy zrujnowanej świątyni. Aby uzyskać potrzebne fundusze, wyniósł z domu kawał sukna. Ojciec zareagował na to wydziedziczeniem syna. Pragnąc nadać temu charakter urzędowy, dokonał tego wobec biskupa. Na placu publicznym, pośród zgromadzonego tłumu przechodniów i gapiów, rozegrała się dramatyczna scena między ojcem a synem. Po decyzji ojca o wydziedziczeniu Franciszek zdjął z siebie ubranie, które kiedyś od niego dostał, i nagi złożył mu je u stóp, mówiąc: "Kiedy wyrzekł się mnie ziemski ojciec, mam prawo Ciebie, Boże, odtąd wyłącznie nazywać Ojcem". Po tym wydarzeniu Franciszek zajął się odnową zniszczonych wiekiem kościołów. Zapragnął żyć według Ewangelii i głosić nawrócenie i pokutę. Z czasem jego dotychczasowi towarzysze zabaw poszli za nim.

Czytaj więcej...


Nagranie z lotu ptaka


 

KONFESJONAŁ STAŁY

W dni powszednie:
6.30-7.30
8.30-9.00
18.00-18.30

W niedzielę:
w czasie każdej Mszy Świętej


Parafia
pw. Św. Antoniego
Padewskiego

07-410 Ostrołęka
ul. Gomulickiego 1A 

Konto Bankowe:

Bank Spółdzielczy Ostrołęka
04 8922 0009 0000
3346 2000 0010

Dziękujemy za wszelkie ofiary.
Bóg zapłać.

 


 Nagranie z lotu ptaka


 

Tomasz Gocłowski
fundator kościoła

 

 Sanktuarium
pw. św. Antoniego Padewskiego
w Ostrołęce

Zbudowano: 
1666-1696
Data zniszczenia:
1831, I wojna światowa,
II wojna światowa,
1989 pożar kościoła.


Wyznanie: rzymskokatolickie
Rodzaj: styl barokowy
Wezwanie: św. Antoniego z Padwy 

 


Zapraszamy w każdą niedzielę
na Msze Święte
sprawowane
w nadzwyczajnej formie
rytu rzymskiego.

14:15 - śpiew gregoriański
14:30 - kazanie i aspersja
14:45 - Msza Święta trydenckaWspólnota "Gloriosa Trinita"
zaprasza na:

Adorację
Najświętszego
Sakramentu

w każdą niedzielę,
o godzinie 18:00

 


 

Wspólnota "W drodze"
zaprasza na:

Adorację
Najświętszego
Sakramentu

w II i IV poniedziałek miesiąca,
po Mszy Świętej
o godzinie 18:00
Używamy plików cookies na naszej stronie internetowej. Kontynuując korzystanie z tej strony internetowej, wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celach analitycznych i statystycznych.