Sanktuarium pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce


4 kwietnia 2017 r. - Msza Święta prymicyjna

b_300_200_16777215_00_images_img_a554ed7b3f039bbb6c1aa17a0cc4184d1.jpg

O godzinie 13 odbyła się Msza Święta prymicyjna księdza Krystiana Urbanek, który przez ostatni rok posługiwał jako diakon w naszej parafii. Udział w niej wzięli też bliscy księdza: mama, dwie siostry i brat - który jest diakonem.

Ksiądz Krystian pochodzi z parafii św. Józefa w Zambrowie. Na obrazku prymicyjnym jako patrona swojego powołania przyjął właśnie św. Józefa. Hasłem przewodnim kapłaństwa księdza Krystiana są słowa Psalmu 37 werset 5:
Powierz Panu swoją drogę
i zaufaj Mu: On sam będzie działał
 
Podczas kazania ksiądz Dariusz zwrócił uwagę księdza Krystiana i wiernych uczestniczących we Mszy, że każdy kapłan powinien przede wszystkim być wiernym Bogu, który go powołał i starać się naśladować Chrystusa w Jego poświęceniu, ale również siać Słowo Boże wśród wiernych obdarzając ich Bożymi łaskami. Jeśli tak będzie czynił, to nie straszne będą mu ludzkie urągania, bo cokolwiek by nie zrobił i tak znajdzie się ktoś, kto go skrytykuje. Wtedy też, gdy tego kapłana zabraknie dopiero zostanie doceniony, bo nie będzie go komu zastąpić. 
 
Takiego kapłaństwa życzył ksiądz Dariusz w czasie Mszy Świętej oraz ksiądz Dziekan na jej zakończenie. Takiego ofiarnego kapłaństwa życzą księdzu Krystianowi parafianie dziękując  za posługę diakona w naszej parafii.  
 
Podczas Mszy Świętej prymicyjnej ksiądz Krystian ochrzcił i przyjął do wspólnoty Kościoła troje małych dzieci.

 

 

 

 

Tomasz Gocłowski
fundator kościoła

 

 

 

 

 

 Sanktuarium
pw. św. Antoniego Padewskiego
w Ostrołęce

Zbudowano: 
1666-1696
Data zniszczenia:
1831, I wojna światowa,
II wojna światowa,
1989 pożar kościoła.


Wyznanie: rzymskokatolickie
Rodzaj: styl barokowy
Wezwanie: św. Antoniego z Padwy